Het Bureau (Algemene pagina) / Het Bureau (Personages)

Het Bureau (Personages)

 

"Het Bureau" bevat 651 sprekende personages die worden gespeeld door meer dan 200 acteurs en actrices.

Helaas ontbreekt bij meerdere rollen in het alfabetisch overzicht de naam van de acteur/actrice.

 

A

Aandewiel (lid van de Boerenhuisclub): Felix-Jan Kuypers

Ambtenaar CBH: Reinier Bulder

Ambtenaar Sociale Dienst: Harry van Rijthoven

Abbink (lid van de Wetenschapscommissie)

Ad zie Muller, Ad

Akker, Gijs van de (opvolger van de vader van Maarten)

Akker, Tjitske van den (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Anneke Blok

Alblas, Jacobo (antropoloog, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de UvA): Dimme Treurniet

Altena, Van: Lucas Dijkema

Altena, Mevrouw Van: Rosmarie Blaauwboer

Annechien zie Ansing-Rensink, Annechien

Ansing, Hendrik (medewerker van de afdeling Volkstaal): Bert Geurkink

Ansing-Rensink, Annechien (medewerkster van de afdeling Volkscultuur, later echtgenote van Hendrik Ansing): Sylvia Poorta

Anton zie Beerta, Anton P.

Appel, Karl (student-assistent van Seiner, later diens opvolger als hoogleraar Volkscultuur in Bonn, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur, later lid van de Wetenschapscommissie): Porgy Franssen

Appelenvrouw: Gusta Teengs Gerritsen

Arnhemse buschauffeur: Rob van de Meeberg

Arkel, van: Hein Boele

Asjes, Bart (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Jacob Derwig

Asjes-Spelberg, Marion (echtgenote van Bart Asjes): Chiara Tissen

Asselt, Fleur van (historica, vriendin van Boks): Marieke van Weelden

Avereest (lid van de Boerenhuisclub): Felix Jan Kuypers

 

B

B.H. zie Buitenrust Hettema, Karst

Baar, de (voorzitter van de Zeemuseumcommissie): Ruud Janssen

Bailey, Alan (medewerker voor Noord-Ierland van de Europese Atlas): Donal Merren

Baliemeisje RKD: Maeve van der Steen

Balk, Jaap C. (hoofd van de afdeling Volksnamen, na 1965 directeur van het Bureau): Mark Rietman

Balk, T. (zwager van Slofstra): Reinier Bulder

Bals (huisarts van Maarten Koning)

Barger, Dirk (vriend van Beerta)

Barkhuis, Tineke (medewerkster van de afdeling Volksmuziek): Delilah van Eijck

Bart zie Asjes, Bart

Batjes, Frits (vriend van Beerta)

Batteljee, Eef (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Felix Jan Kuypers

Bauhse (Duits hoogleraar Volksmuziek)

Bauknecht, H. (hoogleraar Volkscultuur in Münster)

Bavelaar, Jantje (administratrice van het Bureau): Diana Dobbelman

Beer, de (lid van de Zeemuseumcommissie): Kees Campfens

Beerling (secretaris van de Museumcommissie)

Beerta, Anton P. (directeur van het Bureau tot 1965): Joop Keesmaat

Begrafenisondernemer: René van Asten

Bekenkamp, Gerrit (administratief medewerker van het Bureau, opvolger van mevrouw Moederman, belast met het contact met de correspondenten): Ton Kas

Berentsen (lid van de Boerenhuisclub)

Bierma, Eimert (medewerker van de afdeling Volksnamen)

Biesterbos, Gerard (opvolger van Vester Jeuring als directeur van het Museum)

Blaauwe, Pieter M. de (vriend van Beerta uit Middelburg): Kees Campfens

Blazer, A. (student Antropologie, leerling van Alblas)

Blijleven, Margot (medewerkster Public relations van het Museum)

Bloch (hoogleraar Etnologie, medewerker voor de USSR van de Europese Atlas): Genna Sosonko

Bloembergen, Frits (medewerker afdeling Volkscultuur)

Bloeming (boer, lid van het Boerengilde)

Blok (huismeester van het Hoofdbureau)

Blom (internist van Maarten Koning)

Boekowski (Russisch dissident)

Boelens (voorzitter van de Museumcommissie, burgemeester van Arnhem): Reinier Bulder

Boer, Hein de (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Joep Onderdelinden

Boerakker, Jan (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Dick van den Toorn

Boerakker, Ien (echtgenote van Jan Boerakker)

Boesman, Karst (boer, voorzitter van het Boerengilde): Rob van de Meeberg

Boesman, Mevrouw: Dina Mulder

Bohez, S. (Vlaams auteur over volkscultuur, student van Pieters)

Bokhorst (bestuurslid van Dorps- en Streekgeschiedenis)

Bokkers (boer): Wim Smits

Boks, Ton (hoogleraar Antropologie, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur en later van de Wetenschapscommissie): Jim Berghout

Bom, van der (lid van de Boerenhuisclub)

Bongers (medewerker van het Zeemuseum): Kees Campfens

Boomsma-Varkevisser, Emma (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Raymonde de Kuyper

Boot (secretaris van het bestuur van de Stichting voor Historisch Onderzoek)

Bootsman (lid van de Zeemuseumcommissie)

Bos, van den (lid van de Zeemuseumcommissie)

Bosman, Wim (medewerker van de afdeling Volkstaal, later van het Departement voor Onderwijs en Wetenschap): Evert van der Meulen

Bosschart, Wim (Vlaams student Volksmuziek): Leslie de Gruyter

Bosse, Åsa (medewerkster voor Zweden van de Europese Atlas)

Botermans (lid van de Boerenhuisclub): Fred Goessens

Bots, A.H.: Harry van Rijthoven

Bracht, Rik (medewerker afdeling Volkstaal): Paul Hoes

Brandsma, Dieke (medewerkster van de afdeling Volkstaal)

Brednich (Duits hoogleraar Volksmuziek)

Brieffies, Charles (opvolger van Maarten Koning als hoofd van de afdeling Volkscultuur)

Broeder, Den (medewerker van het Zeemuseum)

Broer (van Maarten) zie Koning, Kees

Brouckere, de (secretaris van Pieters): Bob De Moor

Bruin, Cor de (conciërge van het Bureau): Huub van der Lubbe

Bruining, mevrouw (medewerkster RKD): Gusta Teengs Gerritsen

Bruul, Heidi zie Muller-Bruul, Heidi

Buisman: Lucas Dijkema

Buitenrust Hettema, Karst (directeur van het Museum): Walter Crommelin

Bulgaar, de (medewerker voor Bulgarije van de Europese Atlas)

Bulten, Pieter (medewerker van de afdeling Volksnamen)

Burgemeester van Gendt: Hans Karsenbarg

Buskes (predikant)

 

C

Caféhouder: Evert Brugging

Cardoso (hoofd van de afdeling Musea van het Ministerie voor CRM)

Charles zie Brieffies, Charles

Corsten (medewerker van de afdeling Musea van het Ministerie voor CRM): Fred Goessens

 

D

Damsma, J.J. (medewerker voor de Friese Wouden bij het volksverhaalonderzoek van het Bureau): Rense Westra

Dekker (telefonist van het Hoofdbureau)

Deen, de zie Klastrup, Axel

Deetje zie Haan, Dé

Dekking: Leslie de Gruyter

Dick zie Marel, Dick van de

Dieke zie Brandsma, Dieke

Diemel (medewerker van de Rijksgebouwendienst)

Dientje zie Haan, Dé

Dietermann (medewerker van Güntermann): Guido Hammesfahr

Dijk, Piet van (directeur van de Boerenhuisclub)

Dijk-Straat, Mevrouw (echtgenote van Slofstra): Raymonde de Kuyper

Dini zie Jetses, Dini

Directeur van Het Vrije Volk: Lucas Dijkema

Dirksen (fotograaf van het Museum)

Ditvorst, van (hoofd afdeling Personeelszaken van het Ministerie voor O. en W.): Wim van der Grijn

Dokter Verpleeghuis Naarden: Rob van de Meeberg

Dominee: Jeep Lok

Doornebal: Harry van Rijthoven

Dop, Louis (student van Pieters en later zijn opvolger als hoogleraar Volkscultuur in Leuven): Marc Decorte

Douma (lid van de Boerenhuisclub): Eelco Vellema

Douma, Annelien (bibliothecaresse van het Instituut De Vooys in Utrecht): Delilah Van Eyck

Dreesman, Elco (directeur van het Zeemuseum, opvolger van Munting): Theo de Groot

Dreessen (hoofd van de afdeling Wetenschapsmanagement van het Ministerie voor O. en W.): Leslie de Gruyter

Drever (voorzitter van de Museumcommissie, burgemeester van Arnhem)

Dronkeman: Felix Jan Kuypers

Duk (hoogleraar Algemene Taalwetenschap, lid van de Wetenschapscommissie)

Duindam (directeur van het Zeemuseum)

 

E

Ed zie Res, Ed

Eef zie Batteljee, Eef

Eefting (boer, lid van het Boerengilde): Herman Mulder

Elleke zie Laurier, Elleke

Elshout, Jaring (hoofd van de afdeling Volksmuziek): Geert Lageveen

Elsje zie Helder, Elsje

Engelien zie Jansen, Engelien

Enkeling (medewerker van De Telegraaf): Bert Luppes

Erkelens (medewerker van de Rijksgebouwendienst)

Escher, Richard (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Cees Geel

Everhard, Jan (auteur op het terrein van de volkscultuur)

Eysinga, Mieke van (voorzitster van het bestuur van Dorps- en Streekgeschiedenis): Hanneke Riemer

 

F

Faassen, G. (sollicitant naar een vacature op de afdeling Volkscultuur): Rob van de Meeberg

Fagel, Henriette (vriendin van Maarten en Nicolien Koning): Catherine ten Bruggencate

Feninga (medewerker van de afdeling Wetenschapsmanagement van het Ministerie voor O. en W.)

Fiolet (jurist) (secretaris van de Museumcommissie)

Fiolet (socioloog) (hoogleraar Sociologie)

Fischbächle (hoogleraar Volkscultuur, medewerker voor Oostenrijk van de Europese Atlas): Guido Hammesfahr

Flip zie Fluiter, Flip de

Flipse, Sien zie Nooijer-Flipse, Sien de

Fluiter, Flip de (medewerker afdeling Volkstaal, later hoofdmedewerker Volkstaal van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam en lid van de Wetenschapscommissie): Harry van Rijthoven

Frans zie Veen, Frans

Fransman, de zie Rohan, de

Franssen, G. (medewerker voor midden-Limburg bij het volksverhaalonderzoek van de afdeling Volkscultuur)

Freek zie Matser, Freek

Frits zie Bloembergen, Frits

Füzes (medewerker bij de afdeling Volkscultuur van de universiteit in Boedapest): Peter K. Rempart

 

G

Gaby zie Wildeboer, Gaby

Gärtner (Duits hoogleraar Volkscultuur)

Geert zie Meierink, Geert

Gerbrandy (conciërge van het Hoofdbureau)

Gerdes (directeur van het Instituut voor de Zee van het Hoofdbureau)

Gert zie Wiggelaar, Gert

Geschiere (hoogleraar Gerschiedenis, Vlaams redactielid van Ons Tijdschrift): Herman Verbeek

Geurts (hoogleraar Algemene Taalwetenschap, lid van de Wetenschapscommissie)

Gijs zie Akker, Gijs van de

Gorissen (hoogleraar Nederlands in Münster, lid van de Wetenschapscommissie)

Goslinga (hoogleraar Geografie, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur, lid en daarna voorzitter van de Wetenschapscommissie): Hans Trentelman

Goud, Nico (medewerker van de afdeling Volksnamen): Tom Sijtsma

Graanschuur, Stanley (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Kenneth Herdigein

Grafzand: Eelco Vellema

Greep, Jacqueline (medewerkster van de afdeling Volksmuziek)

Greverus, Ina-Maria (Duits hoogleraar Volkscultuur)

Groeneveld (historicus): Leslie de Gruyter

Groeneweg, Guus (comptabele van het bureau van de Boerenhuisclub)

Grond (lid van de Boerenhuisclub)

Groot, de (ambtenaar van het Ministerie van CRM, lid de Zeemuseumcommissie)

Grosz, Mark (medewerker in algemene dienst van het Bureau): Ad van Kempen

Grübler, Frau (medewerkster voor Duitsland van de Europese Atlas): Susanne Häusler

Grünn, Hélène (Oostenrijks onderzoekster op het terrein van de volkscultuur)

Gruiter, C.P. de (bibliothecaris van het Bureau, opvolger van Wiegel): René van Asten

Grutter, de (medewerker van het Zeemuseum)

Güntermann, Wolf (student van Seiner, later hoogleraar Volkscultuur in Münster, medewerker voor Duitsland van de Europese Atlas): Joachim Nimtz

Güntermann, Frau: Meina Kentner

 

H

Haak (voorzitter van de Zeemuseumcommissie)

Haan (boer, lid van het Boerengilde): Herman Mulder

Haan, Dé (hoofd van de afdeling Volkstaal): Hanneke Riemer

Haar, van der (directeur van het Hoofdbureau): Hugo Koolschijn

Haar, Jan ter (administratief medewerker van het Bureau, belast met het contact met de correspondenten): Lucas Dijkema

Hageman,(uit Zwolle): Henny van ´t Haar

Hägerstrand (Zweeds hoogleraar Geografie)

Hagestein, Peter van (vriend van Lien Kiepe): Bert Geurkink

Halbe zie Tromp, Halbe

Hall, van (medewerker van het Museum)

Hamburger (lid van het bestuur van het Hoofdbureau)

Hans zie Wiegersma, Hans

Harst, van der (boer, lid van het Boerengilde): Jeep Lok

Hazekamp (lid van de Museumcommissie)

Heer, de (voorzitter van de Commissie van de afdeling Volkstaal)

Heerema, G. (bestuurslid van Dorps- en Streekgeschiedenis): Rob van de Meeberg

Heertjes (lid van de Commissie van de afdeling Volkstaal)

Heidi zie Muller-Bruul, Heidi

Heidstra (hoogleraar Archeologie)

Heim (Frau Professor): Meina Kentner

Helder (lid van de Boerenhuisclub)

Helder, Elsje (medewerkster van de afdeling Volksmuziek): Maike Meijer

Helena zie Slovaçeviçova, Helena

Hendrik zie Ansing, Hendrik

Henk zie Nooijer, Henk de

Henriette zie Fagel, Henriette

Heim (Duits hoogleraar Volkscultuur)

Herfte Veldwijk, van (voorzitter van de Stichting Historisch Onderzoek): Ursul de Geer

Herwijnen, van (ambtenaar op het Ministerie van CRM)

Heyningen, van (uit Zwolle): Joop Mestenbeld

Hillebrink (lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur): Allard van der Scheer

Hindriks (conciërge van het Bureau, opvolger van De Bruin): Michiel Kerbosch

Hitma (directeur Openbare Werken van de gemeente Enkhuizen)

Hoekstra (lid van de commissie Volkscultuur van de Fryske Akademy): Broer Zonderland

Hoevers, Simon (medewerker van de afdeling Volksnamen)

Hofland (ambtenaar van de afdeling Personeelszaken van het Ministerie van O. en W.): Han Römer

Hoiting (boer): Willem Wilterdink

Hoiting (tandarts, lid van het Boerengilde): Geert Pepping

Holtzappel (adjunct-directeur van het Hoofdbureau)

Hond, mevrouw de (ambtenaar van het Ministerie van CRM, lid van de Museumcommissie)

Hongaars meisje; Réká Urbán

Hongaarse serveerster: Réká Urbán

Hondt, de (directeur van het Herseninstituut van het Hoofdbureau)

Hoofdverpleger: Daniel van Ollefen

Hooft, ´t (medewerker van de afdeling Personeelszaken van het Hoofdbureau)

Horvatic (voorzitter van het bestuur van de Europese Atlas): Chaim Levano

Hospita van Veerman: Elsje de Wijn

Houten, van (hoogleraar Landbouwgeschiedenis van de Landbouwhogeschool in Wageningen)

Huizer, Karel (directeur van de Boerenhuisclub, opvolger van Piet van Dijk)

Huizing (hoogleraar Germanistiek aan de RUU): Rob van de Meeberg

Huub zie Pastoors, Huub

Hussum (hoogleraar): Hugo Koolschijn

 

I

Idegem, Mia van (bibliothecaresse van het Bureau, opvolgster van Krak): Marieke van Weelden

Ieperen, van (tekenaar van het Bureau): Fred Goessens

Ieperen, Mevrouw van: Raymonde de Kuyper

 

J

Jaap zie Balk, Jaap C

Jacobo zie Alblas, Jacobo

Jan zie Boerakker, Jan

Jan zie Nelissen, Jan

Jansen, Engelien (medewerkster van de afdeling Volkstaal): Carine Crutzen

Janssen, juffrouw (correspondente van het Bureau): Sylvia Hoeks

Jantje zie Bavelaar, Jantje

Jaring zie Elshout, Jaring

Jasper (buurman van Maarten en Nicolien Koning)

Jeroen zie Kloosterman, Jeroen

Jetses, Dini (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Georgina Verbaan

Joling (boer, lid van het Boerengilde): Wim Smits

Jong, Geeske de: Marleen Stoltz

Jong, de (lid van de Boerenhuisclub)

Joop zie Schenk, Joop

Joost zie Kraai, Joost

Jungen in Kneipe: Guido Hammersfahr

 

K

Kapper (Jonge Roelensteeg): Hein Boele

Kapper (Prinsengracht): Hein Boele

Kapteyn (socioloog)

Karel zie Ravelli, Karel

Karseboom (burgemeester van Enkhuizen, lid van de Zeemuseumcommissie): Jim Berghout

Karst zie Buitenrust Hettema, Karst

Kassies, Ko (secretaris van de Boerenhuisclub, medewerker van het Museum): Bert Luppes

Kasteele, van de (wethouder in Didam, verzamelaar van volksverhalen): Harry van Rijthoven

Katoen, Albert (boer, lid van het Boerengilde): Berend Vrieling

Katoen, Jo (echtgenote van Albert Katoen): Hermi Hartjes

Kater, Kaatje (hoogleraar Keltisch aan de UvA, voorzitster van de Commissie van de afdeling Volkscultuur): Marjon Brandsma

Kees zie Koning, Kees

Kellner: Frans de Rond

Kiepe, Lien (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Bodil de la Parra

Kipperman, Tjalling (publicist op het terrein van de volkscultuur, vriend van Beerta): Hein Boele

Klaas zie Ruiter, Klaas de

Klaas zie Sparreboom, Klaas

Klaasje zie Varekamp, Klaasje

Klastrup, Axel (medewerker voor Denemarken van de Europese Atlas): Ditrich Hollinderbäumer

Klee, Henri (medewerker voor Luxemburg van de Europese Atlas): Herbert Meurer

Kleinschmidt (medewerker van Appel aan de universiteit van Bonn)

Klinkhamer (lid van de Museumcommissie)

Kloosterman, Jeroen (hoofd van de afdeling Middeleeuws Bronnenboek van het Bureau): Jeroen Spitzenberger

Knol, Cor (architect)

Knottenbelt (hoogleraar Geschiedenis van de UvA, voorzitter en later lid van de Wetenschapscommissie)

Ko zie Kassies, Ko

Koning, Inez (schoonzusje van Maarten en Nicolien, echtgenote van Kees): Yvonne van den Hurk

Koning, Kees (broer van Maarten): Felix Jan Kuypers

Koning, Klaas (vader van Maarten): Eric van der Donk

Koning, Maarten: Krijn ter Braak

Koning, Nicolien: Yvonne van den Hurk

Kooiman, Wytze (medewerker aan het volksverhaalonderzoek voor Zuid-Holland en Utrecht van de afdeling Volkscultuur)

Koos zie Rentjes, Koos

Koppejan, Ada (vriendin van Frans Veen)

Kopuit (lid van de Boerenhuisclub)

Kovács, Eszter (medewerkster voor Hongarije van de Europese Atlas): Szoka Grifioen

Kraai, Joost (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Mike Reus

Kraai, Manda (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Maureen Teeuwen

Krak (bibliothecaris van het Bureau, opvolger van De Gruiter): Reinier Bulder

Kramarik (medewerker voor Tsjecho-Slowakije van de Europese Atlas)

Kretsch, Irmgard (medewerkster voor Oostenrijk van de Europese Atlas): Meina Kentner

Kroezenkamp: Jos Spijkers

Kruysbergen, van (directeur van het Entomologisch Instituut te Amsterdam)

Künzig (Duits hoogleraar Volksmuziek): Kees Campfens

Kunst, Jaap (musicoloog, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur)

Kuppens (hoogleraar Antropologie van de UvA)

 

L

Laar, van (hoogleraar)

Laar, van (uit Zwolle): Klaas Würste

Labes (medewerker van de afdeling Volksnamen)

Lagerweij, Sjef (medewerker van de afdeling Volkstaal): Maarten Wansink

Land, Tanneke van der (echtgenote van Ritsaert van der Land)

Land, Ritsaert van der (landbouwhistoricus, lid van de Boerenhuisclub, van de Commissie van de afdeling Volkscultuur, van de Museumcommissie en van de Zeemuseumcommissie): Bram van der Vlugt

Landzaat (taalkundige)

Lanting (hoofd Algemene Zaken van het Museum)

Larsson (medewerker voor Zweden van de Europese Atlas): Ditrich Hollinderbäumer

Laurier, Elleke (medewerkster van de afdeling Volksnamen): Kathenka Woudenberg

W.A. Lebbing: Louis Lehmann

Leguyt, Lotje (medewerkster van de afdeling Volksnamen): Anneke Blok

Lehmann (Duits hoogleraar Volkscultuur)

Leidsman Sociale Dienst: Harry van Rijthoven

Lex zie Schip, Lex van ´t

Lien zie Kiepe, Lien

Lies zie Meis, Lies

Litjens (bakker in Meterik)

Lotje zie Leguyt, Lotje

Lopez (medewerker voor Portugal van de Europese Atlas): Kees Campfens

Lukács, Lajos (medewerker voor Hongarije en lid van het bestuur van de Europese Atlas): István Jeney

Luning Prak (hoofd van de afdeling Roerende Goederen van het Ministerie van CRM): Wim van der Grijn

Lutje Schipholt (medewerker van het bureau van de Boerenhuisclub)

Luzac, Charles (antropoloog, leerling van Alblas)

 

M

Maarten zie Koning, Maarten

Maas (fotograaf van het Museum)

Man (aan de andere kant van het raam): Felix Jan Kuypers

Man (op gracht 1): Allard van der Scheer

Man (op gracht 2): Hugo Koolschijn

Man (bij lunch op conferentie 1): Daniël van Ollefen

Man (bij lunch op conferentie 2): Felix Jan Kuypers

Man (in Ootmarsum 1): Jeep Lok

Man (in Ootmarsum 2): Herman Mulder

Man (in Ootmarsum 3): Evert Brugging

Man (op markt): Fred Goessens

Man (op receptie): Daniël van Ollefen

Man Oudheidskamer Hulst: Gerard Baijens

Manda zie Kraai, Manda

Mannetje, ´t (voorzitter van de Boerenwagenclub, oom van Ruurd ´t Mannetje)

Mannetje, Ruurd ´t (bouwkundige, oud-directeur van Monumentenzorg, vice-voorzitter van de Boerenhuisclub): Adriaan Olree

Mandjes (oud-hoofddirecteur van Monumentenzorg, vice-voorzitter van de Museumcommissie)

Marel, Dick van de

Marinus (stedebouwkundige, lid van de commissie Buitenmuseum van het Zeemuseum)

Marion zie Asjes-Spelberg, Marion

Mark zie Grosz, Mark

Matser, Freek (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Hans Dagelet

Meer, van der (psychiater van Frans Veen)

Meertens (directeur van de afdeling Geesteswetenschappen van het Ministerie van O. en W.)

Meeter (directeur van het Hoofdbureau, samen met Papendal opvolger van Van der Haar)

Meier, Jetje (medewerkster van de afdeling Volkstaal)

Meierink, Geert (medewerker van de afdeling Volksnamen): Jack Vecht

Meijer, Jacques (medewerker van het Ministerie van CRM, vervolgens adjunct-directeur van het Museum)

Meis, Lies (medewerkster van de afdeling Volksnamen): Delilah van Eyck

Meulemaker (lid van de commissie Broodgeschiedenis)

Meulen, van der (publicist op het terrein van de volkscultuur)

Mia zie Idegem, Mia van

Moeder (van Nicolien): Kitty Courbois

Moederman, Marietje (administratief medewerkster van het Bureau, belast met het contact met de correspondenten, opvolgster van Ter Haar): Marlies Hamelynck

Morsman (publicist op het terrein van de volkscultuur)

Müller (Oostenrijks hoogleraar Volkscultuur)

Muller, Ad (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Hans Hoes

Muller-Bruul, Heidi (medewerkster van de afdeling Volkscultuur, later echtgenote van Ad Muller): Oda Spelbos

Munting (directeur van het Zeemuseum)

 

N

Nelissen, Jan (directeur van het Vlaams Cultuurcentrum, redacteur van Ons Tijdschrift, medewerker voor Vlaams-België van de Europese Atlas, redacteur van de Nederlands-Vlaamse Atlas voor Volkscultuur): Lucas Vandervost

Netjes, Mevrouw (uit Zwolle): Hanneke van Vilsteren

Nicolien zie Koning, Nicolien

Nieboer (taalgeograaf)

Nijhuis, Teun (administratief medewerker van het Bureau): Arthur Boni

Nijhuis, Mevrouw: Marleen Stoltz

Nilsson (Zweeds hoogleraar Volkscultuur): Ditrich Hollinderbäumer

Nooijer, Henk de (echtgenoot van Sien de Nooijer-Flipse): Bert Luppes

Nooijer-Flipse, Sien de (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Roos Ouwehand

Norden, Mevrouw van: Leny Dijkstra

Nozem: Felix Jan Kuypers

 

O

Okkerman (hoofddirecteur van de afdeling Wetenschapsbeleid van het Ministerie van O. en W.)

Okkerse (medewerker van het Museum)

Oostenrijkse, de zie Kretsch, Irmgard

Oudkerk (conciërge van het Bureau, opvolger van Wigbold)

Oude Enkhuizer 1: Henk van de Mosselaar

Oude Enkhuizer 2: Willem van de Zel

Oude Enkhuizer 3: Joop Lubbers

Oude Enkhuizer 4: Wim Burghouwt

Oude Hongaarse vrouw: Réká Urbán

O'Reilly (medewerker voor Ierland van de Europese Atlas): Donal Merren

O'Sullivan (medewerker voor Engeland van de Europese Atlas): Michael Jones

Overzee (hoogleraar): Hugo Koolschijn

 

P

Paalman (boer, lid van het Boerengilde): Herman Mulder

Pameijer (president van het bestuur van het Hoofdbureau)

Panday, Rahman (administratief medewerker van het Bureau): Ramdew Krishna

Panzer, Ulrich (medewerker voor de DDR van de Europese Atlas)

Papendal (directeur van het Hoofdbureau, opvolger van Ter Haar): Arend Jan Heerma van Voss

Pastoors, Huub (medewerker en later hoofd van de afdeling Volkstaal, als opvolger van De Roode): Huub Stapel

Pelleboer (uit Zwolle): Gerrit Bredenhof

Peppelaar (directeur-generaal van de afdeling Musea van het Ministerie van CRM)

Peter zie Hagestein, Peter van

Petsch (medewerker voor de DDR van de Europese Atlas): Christoph Kamcke

Piebenga (publiciste op het terrein van de Germanistiek)

Piet zie Dijk, Piet van

Pieters, mevrouw (hoofd van de afdeling Arbeidsbemiddeling voor Academici van het Arbeidsbureau)

Pieters, René (medewerker van het bureau van de Boerenhuisclub)

Pieters, Staaf (stadssecretaris van Antwerpen, hoogleraar Volkscultuur te Leuven, hoofdredacteur van Ons Tijdschrift, redacteur van de Nederlands-Vlaamse Atlas voor Volkscultuur): Michel van Dousselaere

Plasse (hoogleraar Algemene Taalwetenschap, lid van de Wetenschapscommissie)

Podulka (medewerker voor Tsjecho-Slowakije van de Europese Atlas)

Polak (directrice van het Sociaal Wetenschappelijk Instituut van het Hoofdbureau)

Poelman, Joop (publicist op het terrein van de Volksmuziek)

Postbode: Felix Jan Kuypers

Poutvaara (medewerker voor Finland van de Europese Atlas)

President van het Hoofdbureau: Wim van der Grijn

 

R

Ravelli, Karel (vriend van Beerta): Jeroen Willems

Receptioniste bejaardenhuis Assen: Hilly Vrijs

Regout, D. (directeur van het Limburgs Historisch Instituut, lid van het bestuur van Dorps- en Streekgeschiedenis): Wim Smits

Rensink, Annechien zie Ansing-Rensink, Annechien

Rentjes, Koos (medewerker en later hoofd van de afdeling Volksnamen): Theo Pont

Res, Ed (medewerker van de afdeling Volksmuziek)

Richard zie Escher, Richard

Ridder, de (hoofd van de afdeling Personeelsbeoordeling van het Ministerie van O. en W.)

Rie zie Veld, Rie

Rijnsoever, van (directeur van de Overijsselse Monumentenzorg, lid en bestuurslid van de Boerenhuisclub): Wim van der Grijn

Rik zie Bracht, Rik

Ritfeld (historicus): Ursul de Geer

Ritsaert zie Land, Ritsaert van der

Ritsen, Aad (medewerker van de afdeling Volkstaal): Niels Croiset

Rocks (leerling van Pieters, redactielid van Ons Tijdschrift)

Roemeen, de (medewerker voor Roemenië van de Europese Atlas): Ryszard Turbiasz

Rohan, de (medewerker voor Frankrijk van de Europese Atlas)

Roode, Bart de (bezoeker, later medewerker en enige tijd hoofd van de afdeling Volkstaal, in de laatste kwaliteit opvolger van Dé Haan): Kees Hulst

Rook, Wim de (administratief medewerker van het Hoofdbureau, opvolger als administrateur van Bavelaar)

Rosiers (hoogleraar Volkscultuur aan de kun, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur)

Ruiter, Klaas de (vriend van Maarten en Nicolien Koning): Peter Blok

Ruurd zie ´t Mannetje, Ruurd

Rus, de zie Bloch

 

S

Sartorius (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Laus Steenbeeke

Schaafsma, Pier (medewerker van de afdeling Volkstaal)

Schaardenburg, van (medewerkster van het Zeemuseum)

Schelvis, Saskia (historica)

Schenk, Joop (medewerkster van de afdeling Volkscultuur): Jacqueline Blom

Schenkle, Edith (medewerkster voor Oostenrijk van de Europese Atlas): Meina Kentner

Schilderman, Johan (publicist; lid en later voorzitter van de Zeemuseumcommissie): Ursul de Geer

Schip, Lex van ´t (medewerker van de afdeling Volksnamen): Peter van Heeringen

Schoenmakers (radioloog): Bert Luppes

Schoonzusje (van Maarten Koning): Pam Wesseling

Schot, E. (lid van het bestuur van Dorps- en Streekgeschiedenis)

Schot-van Heusden (medewerkster van de afdeling Volkscultuur)

Schouten (hoogleraar Algemene Taalwetenschap, lid van de Wetenschapscommissie)

Seiner (hoogleraar Volkscultuur in Bonn, bestuurslid van de Europese Atlas): Christoph Kamcke

Serlé (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Laus Steenbeeke

Sien zie Nooijer-Flipse, Sien de

Sigurdson, Erik (grondlegger en oud-voorzitter van de Europese Atlas)

Simon zie Hoevers, Simon

Sinninghe, J.R.W. (publicist op het terrein van de volksverhalen)

Sjef zie Lagerweij, Sjef

Slap (publicist op het terrein van de volkscultuur)

Slofstra, Douwe (administratief medewerker van het Bureau): Joop Wittermans

Slotman (secretaris van de Commissie Broodgeschiedenis)

Slovaçeviçova, Helena (medewerkster voor Slowakije van de Europese Atlas): Natasja Hanusova

Sluizer (publicist op het terrein van het boerenhuis, lid van de Boerenhuiscommissie): Wim T. Schippers

Smidt (hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Hoofdbureau)

Smidt, de (lid van de Museumcommissie)

Soet, de (hoogleraar Nederlandse letterkunde, lid van het Hoofdbureau)

Sollicitante: Maeve van der Steen

Sonderegger (medewerker voor Zwitserland van de Europese Atlas): Pierre Siegenthaler

Sparreboom, Klaas (medewerker van de afdeling Volkstaal, belast met de zorg voor de apparatuur en de geluidsbanden): Alexander van Heteren

Spel, Anton (bakkerij-consulent, lid van de Commissie Broodgeschiedenis): Lucas Dijkema

Spiering, Job(links politicus): Felix Jan Kuypers

Springvloed (hoogleraar Nederlandse Taalkunde aan de UvA) zie Bij nader inzien

Staal (uit Enkhuizen): Gerard Kok

Stalpers (Vlaams redactielid van Ons Tijdschrift): Wim Meeuwisse

Stanley zie Graanschuur, Stanley

Stanton, Alex (medewerker voor Schotland van de Europese Atlas): Allan Zipson

Steinbach, Helga (Oostenrijks publiciste op het terrein van de volksmuziek)

Stelmaker (hoogleraar Oud-Vaderlands recht, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur): Hans Karsenbarg

Steur, van der (publicist op het terrein van de streekcultuur en het archiefonderzoek)

Stinnissen (medewerker aan het volksverhaalonderzoek van de afdeling Volkscultuur): Allard van der Scheer

Stoutjesdijk, Kees (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Aus Greidanus Jr.

Straten, van (hoogleraar): Felix Jan Kuypers

Stuhldreher (student van Bauknecht)

Svensson (medewerker voor Zweden van de Europese Atlas)

Swenker (comptabele van de afdeling Personeelszaken van het Hoofdbureau): Theu Boermans

 

T

Tavenier (hoogleraar Taalsociologie)

Telefonist Hoofdbureau zie Dekker

Televisieregisseur: Felix-Jan Kuypers

Teun zie Nijhuis, Teun

Thompson (directeur van het Noord-Iers Museum voor Volkscultuur)

Timmerman in nieuw huis: Reinier Bulder

Tineke zie Barkhuis, Tineke

Tjalling zie Kipperman, Tjalling

Tjitske zie Akker, Tjitske van den

Tränkle, Walter (medewerker voor Zwitserland van de Europese Atlas): Pierre Siegenthaler

Tromp, Halbe (medewerker van de afdeling Volksmuziek): Marcel Hensema

Tsjech: Ryszard Turbiasz

Tulp, Carla (medewerkster van de afdeling Volkscultuur)

 

U

Uitdenhaag (medewerker van de afdeling Personeelszaken van het Hoofdbureau): Rob van de Meeberg

Uleman (medewerker van Monumentenzorg, lid van de Boerenhuisclub)

 

V

Vader (van Maarten) zie Koning, Klaas

Vader, mevrouw (hoofd van het bureau Culturele Zaken in Leeuwarden)

Valkema Blouw (directeur van het bureau van de Welstandscommissie in Groningen, lid van de Boerenhuisclub): Allard van der Scheer

Valkenburg, Piet (student)

Valkura (medewerker voor Finland van de Europese Atlas, bestuurslid)

Vanderbracken (Vlaams redactielid van Ons Tijdschrift)

Vanhamme, Jan (Vlaams redactielid van Ons Tijdschrift, van de Nederlands-Vlaamse Atlas voor Volkscultuur, en medewerker voor Vlaams-België van de Europese Atlas): Bert André

Varekamp, Klaasje (echtgenote van Gert Wiggelaar)

Veen, Frans (medewerker van het Bureau, vriend van Maarten en Nicolien Koning): Gerardjan Rijnders

Veen (vader van Frans Veen): Allard van der Scheer

Veen, Kees (broer van Frans)

Veenboer, Gijs (televisiejournalist)

Veerman (medewerker van het Bureau, speciaal belast met het knipselarchief): Titus Muizelaar

VéJé zie Vester Jeuring, M.

Veld, Rie (medewerkster van de afdeling Volksmuziek)

Velde, Geert van der (lid van de Zeemuseumcommissie, na zijn pensionering toegevoegd aan de directie)

Veldhoven, Berthe (hoofd van de afdeling Volksmuziek): Gusta Teengs Gerritsen

Ven, D.J. van der (publicist op het terrein van de volkscultuur)

Venetië, van (directeur van een van de instituten van het Hoofdbureau)

Verbeek (oud-medewerker van het Bureau)

Vermaas (lid van de Museumcommissie)

Verslaggever Asser Courant: Berend Vrieling

Vervloet (hoogleraar Culturele Antropologie aan de VU, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur): Paul van der Lek

Vester Jeuring, M. (directeur van het Museum, opvolger van Buitenrust Hettema, voorzitter van de Boerenhuisclub): Peer Mascini

Visser, Erik (directeur van het Sociaal Historisch Instituut, lid van de Museumcommissie)

Vlaming, Bert de (historicus, wetenschappelijk medewerker bij de UvA): Leslie de Gruyter

Vletter, Landa de (secretaresse van Buitenrust Hettema bij het Museum)

Vloten, van: Felix Jan Kuypers

Voorzitter van de Commissie Broodgeschiedenis: Ursul de Geer

Vreeburg, Willem (historicus, later hoogleraar in Tilburg en Rotterdam, lid van de Wetenschapscommissie)

Vriend van Janssen, juffrouw (correspondente van het Bureau): Bert Geurkink

Vries, J. de (telefonist van het Bureau): Cas Enklaar

Vries, de, (uitgever): Wim van der Grijn

Vrouw ((bij lunch op conferentie): Elsje de Wijn

Vrouw (in bejaardenhuis Assen 1): Aaltje Ebbinge

Vrouw (in bejaardenhuis Assen 2): Marchien Boelens

Vrouw (uit Rekken): Jo ter Linde-Deunk

 

W

Wagenmaker, mevrouw (hoogleraar Musicologie, lid van de Commissie van de afdeling Volkscultuur)

Wals, Atie (medewerkster van de afdeling Volkstaal)

Walter zie Tränkle, Walter

Warmerdam, van (historicus): Kees Campfens

Warnar, Waltraut (directrice van het Instituut voor Musicologie in Freiburg, leerlinge van Künzig): Meina Kentner

Weggeman, Jan (boer, lid van het Boerengilde): Bert Geurkink

Weggen (bakker): Wim Smits

Westerveld (historicus)

Weinert (hoogleraar Nederlands aan de kun, voorzitter van de Commissie van de afdeling Volkstaal)

Weijer, Graad de: Rob van Gestel

Weijer, Mevrouw de: Dianne Krijnen

Wiegel, Koert (bibliothecaris van het Bureau, later van het Museum): Gijs de Lange

Wiegersma, Hans (tekenaar van het Bureau, opvolger van Van Ieperen): Wilbert Gieske

Wiek, van (bakker, lid van het Boerengilde)

Wigbold, Henk (conciërge van het Bureau, opvolger van Hindriks): Marcel Musters

Wigbold, Mevrouw: Raymonde de Kuyper

Wiggelaar, Gert (medewerker van de afdeling Volkscultuur): Roeland Fernhout

Wiggerts (boer in Eemnes): Rob van de Meeberg

Wiggerts (boer in Eemnes, zijn jongere broer): Rob van de Meeberg

Wigman (hoogleraar Sociologie aan de RUU): Rob van de Meeberg

Wildeboer, Gaby (medewerkster afdeling Volkstaal)

Wimmel (medewerker van Künzig en Warnar): Guido Hammesfahr

Winkler (cineast): Peter te Nuyl

Wobma (medewerker van het Museum)

Wolzak, Henk (slavist)

Wout (lid van de Museumcommissie, speciaal voor de klederdrachten): Raymonde de Kuyper

 

Y

Ypma (publicist op het terrein van de volksverhalen, lid van de Commissie Volkscultuur van de Fryske Akademy): Jan Jansma

 

Z

Zandgrond, Erik (medewerker van de afdeling Volkstaal, speciaal belast met de verzorging van de publicaties van het Bureau): Arend Brandligt

Zandstra (publicist, lid van de Commissie Volkscultuur van de Fryske Akademy): Hylke Tromp

Zandstra (hoogleraar): Allard van der Scheer

Zijderveld (hoogleraar Sociologie)

Zolder (lid van de Zeemuseumcommissie, speciaal belast met de zorg voor de beplanting)

Zoutendijk (historicus)

Zunderdorp (directeur van een van de instituten van het Hoofdbureau)

Zweers (arts Valeriuskliniek): Hugo Koolschijn

Zwiers, Jan (boer, lid van het Boerengilde): Geert Pepping

Zwiers (man in bejaardenhuis Zwolle): Andries Oosting